plusresetminus
رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، از لحاظ شدن معافیت مالیاتی ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی برای اشخاص حقوقی و شرکتها، انتقاد کرد.
انتقاد صریح رئیس سازمان مالیاتی از معافیت ۵۰۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌ها
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر گمرک، سیدهادی سبحانیان رئیس سازمان امور مالیاتی در پاسخ به سوال تسنیم در خصوص معافیت‌های شرکت‌های بزرگ و کاهش نرخ مالیاتی آنها در قوانین بودجه سنواتی گفت: معتقدیم مانند همه دنیا  شرکتها و افرادی که توان بالاتری دارد باید مالیات بیشتری پرداخت کند.  در همین راستا یکی از مصادیق مرتبط با حوزه مذکور این است که معافیت‌های بسیار گسترده شرکت‌های بزرگ کنترل شود.
وی با اشاره به  سقف معافیت مالیاتی شرکتها در سال 1403 تاکید کرد،  سقف عدد معافیت مالیاتی تعیین شده و یک عدد بسیار بالا  و حدود 500 همت است، در این زمینه برخی گفتند که این اعداد عجیب است.  البته به نظر می‌رسد که یک اشتباه در زمینه تعیین معافیت مالیاتی شرکتها رخ داده و ممکن است یک یا دو عدد جا به جا شده باشد.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به تلاشهای صورت گرفته برای ساماندهی معافیتهای مالیاتی گفت: در لایحه مالیات بر مجموع درآمد نیز اصلاح این موضوع دنبال شده است، به این ترتیب ساماندهی خوبی در معافیتهای مالیاتی لحاظ خواهد شد.
انتهای پیام/.
https://asrgomrok.ir/vdci.ya3ct1a5ybc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما