plusresetminus
تاریخ انتشاردوشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲

عقب‌نشینی سه میلیونی سکه از قله تاریخی

سکه امامی در روز تاریخی ۱۰ اردیبهشت تا یک‌قدمی فتح کانال ۳۵ میلیون پیشروی کرد و نهایتا آخرین روز معاملاتی ماه ۳۱ میلیون و ۸۵۱ هزار تومان فروخته شد
عقب‌نشینی سه میلیونی سکه از قله تاریخی
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر گمرک، سکه امامی اردیبهشت امسال را با ثبت بازدهی تقریبا صفر درصد به‌پایان رساند. عصر یکشنبه هر قطعه سکه امامی به‌شکل تکفروشی معادل ۳۱ میلیون و ۸۵۱ هزار تومان فروخته شد و در اولین روز معاملاتی اردیبهشت آن را ۳۱ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان می‌فروختند. به‌این ترتیب قیمت سکه امامی ۳۰۰ هزار تومان که دقیقا معادل ۰.۰۰۹ درصد است، رشد داشته اما اوضاع در ماهی که پشت سر گذاشتیم به این آرامی‌ها نبوده و اتفاقا در دهمین روز اردیبهشت که روز تاریخی در بازار طلا به‌حساب می‌آید، سکه امامی با نزدیک شدن به مرز ۳۵ میلیون رکورد جدیدی از خودش به‌جا گذاشته است. تقریبا همین سناریو برای تمام‌سکه بهار آزادی طرح قدیم، ربع‌سکه و سکه یک گرمی در اردیبهشت ۱۴۰۲ وجود داشته است.

بازدهی سکه امامی؛ تقریبا صفر درصد

به گزارش فرارو، سکه امامی کارش را در اردیبهشت امسال با نرخ ۳۱ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان آغاز کرد. فردای آن روز ۱۰۰ هزار تومان به قیمت سکه امامی اضافه شد و با ادامه روند صعودی قیمت‌ها، در دهمین روز اردیبهشت نرخ فروش سکه امامی تا ۳۴ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان افزایش پیدا کرد. رقمی که فعلا باید آن را رکورد جدید سکه امامی بدانیم، چون از روز ۱۱ اردیبهشت و همزمان با کوتاه آمدن دلار، ورق در بازار طلا هم برگشت و سکه امامی از قله جدید پایین آمد. روز ۲۶ اردیبهشت سکه امامی با رسیدن به جایگاه ۳۰ میلیون و ۴۵۱ هزار تومان، کمترین سطح ماهانه را تجربه کرد و نهایتا عصر یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۳۱ میلیون و ۸۵۱ هزار تومان فروخته شد تا بازدهی آن دقیقا ۰.۰۰۹ درصد محاسبه شود.

بازدهی تمام‌سکه طرح قدیم؛ منفی دو درصد

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی که به آن تمام‌سکه طرح قدیم هم می‌گویند، در اردیبهشت امسال ۶۰۷ هزار تومان که معادل دو درصد است، کاهش پیدا کرد. صراف‌ها عصر یکشنبه درحالی هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را ۲۷ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان فروختند که ابتدای اردیبهشت تابلو آن‌ها رقم ۲۸ میلیون و ۵۸۸ هزار را برای این سکه نمایش می‌داد. به‌این ترتیب اردیبهشت امسال با بازدهی منفی دو درصد سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم به‌پایان رسید، اما بدنیست بدانید در همان روزی که سکه امامی رکورد زد، تمام‌سکه بهار آزادی طرح قدیم برای اولین بار پا به محدوده ۳۰ میلیون گذاشت و آن روز ۳۰ میلیون و ۸۸۶ هزار تومان فروخته شد.

بازدهی نیم‌سکه؛ منفی هفت درصد

نیم‌سکه بهار آزادی یکشنبه ۳۱ اردیبهشت با رسیدن به جایگاه ۱۷ میلیون و ۳۷۰ هزار تومان، بازدهی منفی هفت درصد را از خودش به‌جا گذاشت. هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی روز چهارم اردیبهشت که اولین روز معاملاتی ماه گذشته بود، ۱۸ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان قیمت داشت که به‌معنی ریزش یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی ارزش آن است. نیم‌سکه هم مثل سایر سکه در روز ۱۰ اردیبهشت بالاترین قیمت تاریخی خودش را تجربه کرد و آن روز ۱۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان قیمت خورد.

بازدهی ربع‌سکه؛ منفی یک درصد

قیمت ربع‌سکه بهار آزادی در اردیبهشت امسال ۲۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد تا بازدهی ماهانه آن را منفی یک درصد لحاظ کنیم. خرید ربع‌سکه بهار آزادی اولین روز معاملاتی اردیبهشت ۱۱ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان هزینه داشت و اگر یکشنبه ۳۱ اردیبهشت برای خرید ربع‌سکه اقدام می‌کردید، ۱۱ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان از شما می‌گرفتند. همین ربع‌سکه روز دهم اردیبهشت توانست رکورد جدیدی از خودش به‌جا بگذارد و معادل ۱۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان به‌فروش شد. حالا ربع‌سکه درمقایسه با آن روز یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان یعنی چیزی نزدیک ۱۱.۵ درصد از قیمتش را از دست داده است. از طرفی در اردیبهشت امسال کمترین قیمت ربع‌سکه ۱۱ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان بوده است.

بازدهی سکه گرمی؛ مثبت یک درصد

قیمت سکه گرمی در حدفاصل اولین و آخرین روز معاملاتی اردیبهشت امسال ۱۰۰ هزار تومان ارتقا پیدا کرد. چون در این مدت قیمت سکه گرمی از شش میلیون و ۷۲۰ هزار تومان به شش میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسیده و بازدهی آن مثبت یک درصد محاسبه می‌شود. این وسط قیمت سکه گرمی روز دهم اردیبهشت تا هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان بالا رفت و حالا این عدد را به‌عنوان بالاترین قیمت تاریخی سکه گرمی می‌شناسیم. درمقایسه با آن روز قیمت سکه گرمی دقیقا ۹۰۰ هزار تومان -۱۱ درصد- تنزل پیدا کرده است.
انواع سکه‌های طلا ابتدای اردیبهشت سقف تاریخی (10 اردیبهشت) انتهای اردیبهشت
سکه امامی 31 میلیون و 551 هزار تومان 34 میلیون و 981 هزار تومان 31 میلیون و 851 هزار تومان
سکه تمام‌بهار آزادی 28 میلیون و 588 هزار تومان 30 میلیون و 886 هزار تومان 27 میلیون و 981 هزار تومان
نیم‌سکه 18 میلیون و 770 هزار تومان 19 میلیون و 820 هزار تومان 17 میلیون و 370 هزار تومان
ربع‌سکه 11 میلیون و 640 هزار تومان 12 میلیون و 790 هزار تومان 11 میلیون و 440 هزار تومان
سکه گرمی شش میلیون و 720 هزار تومان هفت میلیون و 720 هزار تومان شش میلیون و 820 هزار تومان
انتهای پیام/.
https://asrgomrok.ir/vdce.x8pbjh8vp9bij.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما