plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۲

ریزش عجیب ارزش سکه در روز‌های آخر اردیبهشت

قیمت سکه گرمی نسبت به روز تاریخی دهم اردیبهشت نزدیک ۲۰ درصد کاهش پیدا کرده است. باقی انواع سکه نیز قله‌های فتح شده در آن روز را ترک کرده‌اند و طلا گرمی ۲۵۰ هزار تومان ارزان شده
ریزش عجیب ارزش سکه در روز‌های آخر اردیبهشت
قیمت سکه امامی در روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۲ به ۳۰ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان رسید. این عدد نسبت به نقطه عصیان و سرکشی سکه طلا که در همین اردیبهشت‌ماه امسال اتفاق افتاد، حداقل چهار میلیون و ۴۳۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده و احتمالا باعث می‌شود بعضی‌ها به سختی یادشان بیاید سکه امامی در روز ۱۰ اردیبهشت با رسیدن به قله ۳۴ میلیون و ۹۸۱ هزار تومان، رکورد تاریخی جدیدی را از خود به‌جا گذاشته است.
سکه گرمی در آن روز هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان فروخته شد و قیمت سکه ربع بهار آزادی در روز ۱۰ اردیبهشت به ۱۲ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسید، اما نهایتا در روز‌های آخر اردیبهشت شاهد عقب‌نشینی سکه گرمی و سکه ربع بهار آزادی به پله‌های شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان و ۱۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان هستیم که به‌معنای افت ۱۹ درصدی و ۱۸ درصدی قیمت این سکه‌های محبوب و پرفروش است.

قیمت سکه تمام بهار آزادی

قیمت سکه تمام بهار آزادی پیش از شروع معاملات هفته قبل روی سکوی ۳۲ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان ایستاده بود، اما در همان روز شروع هفته نشان داد میل به کاهش دارد. قیمت سکه امامی در روز شنبه ۲۳ اردیبهشت یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد و به ۳۱ میلیون و ۴۵۱ هزار تومان رسید.
قیمت سکه امامی پنج روز بعد که برگه‌های تقویم پنجشنبه، ۲۸ اردیبهشت را نشان می‌داد به ۳۰ میلیون و ۵۵۱ هزار تومان رسید که دو میلیون کمتر از قیمت ابتدای هفته بود.
سکه امامی در روز شنبه ۲۰ اردیهشت کار خود را با حباب قیمت شش میلیون و ۷۴۹ هزار تومان آغاز می‌کند و سرمایه‌گذاران باید مراقب باشندچون بازدهی هفت‌روزه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید حالا به منفی شش درصد رسیده است. سکه امامی در بازه یک‌ماهه ۳.۴ درصد ارزان شده و به‌نظر می‌رسد بازدهی یک‌ساله آن که در فعلا معادل ۱۱۶ درصد است رفته‌رفته آب می‌رود.
قیمت سکه بهار آزادی طرح قدیم در روز شنبه ۲۳ اردیبهشت، روی سکوی ۲۸ میلیون و ۵۹۵ هزار تومان ایستاده بود، اما در پایان همان روز تا ۲۸ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان عقب‌نشینی کرد.
قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در پایان هفته قبل به قیمت ۲۷ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان رسید تا هفته چهارم اردیبهشت برای سکه بهار آزادی طرح قدیم با افت یک میلیون و ۴۱۴ هزار تومانی به پایان برسد.
سکه بهار آزادی طرح قدیم امروز ۳۰ اردیبهشت در حالی قدم به بازار می‌گذارد که با حباب قیمت سه میلیون و ۳۴۹ هزار تومانی روبرو است و بررسی‌ها بازدهی هفته قبل آن را منفی پنج درصد نشان می‌دهد. خریداران سکه بهار آزادی طرح قدیم هنوز به بازدهی ۱۰۰ درصدی در بازه یک‌ساله دلخوش هستند.

قیمت نیم سکه و ربع سکه

قیمت سکه نیم بهار آزادی در روز ۱۰ اردیبهشت امسال به ۱۹ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان رسید تا رکورد تاریخی جدید را از خود به‌جا بگذارد. با این حال ۱۹ روز بعد، سکه نیم بهار آزادی به ۱۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسید و حداقل دو میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ارزان شد.
قیمت نیم سکه در این مدت ۱۵ درصد کاهش پیدا کرده، اما هنوز با حباب قیمت پنج میلیون و ۳۲۶ هزار تومانی روبرو است. سکه نیم بهار آزادی در ابتدای اولین روز معاملاتی هفته قبل، ۱۸ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان فروخته می‌شد، اما در پایان همان روز ۴۰۰ هزار تومان ارزان شد و در روز پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت روی پله ۱۷ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان آرام گرفت.
قیمت سکه نیم بهار آزادی به‌این ترتیب در طول معاملات هفته قبل یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان ارزان شده است. بازدهی سکه نیم بهار آزادی در هفت روز گذشته منفی ۷.۶ درصد ارزیابی می‌شود و در طول یک ماه گذشته هم ۸.۷ درصد کاهش را تجربه می‌کند. با این حال اگر یک سال قبل سکه نیم بهار آزادی خریده‌اید، با توجه به بازدهی مثبت حدود ۱۱۸ درصدی هنوز باید احساس رضایت داشته باشید.
قیمت ربع سکه در پایان هفته منتهی به ۲۹ اردیبهشت، ۹۹۰ هزار تومان کاهش پیدا کرده است. سکه ربع بهار آزادی هفته را از روی سکوی ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان آغاز کرد، اما در همان روز شنبه ۲۳ اردیبهشت تا ۱۱ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان عقب نشست.
قیمت سکه ربع بهار آزادی در طول هفته قبل باز هم ریزش داشت و بالاخره در روز آخر هفته به ۱۰ میلیون و ۷۹۰ هزار تومان رسید، اما هنوز با حبابی به حجم چهار میلیون و ۸۳۵ هزار تومان دست‌وپنجه نرم می‌کند. قیمت ربع سکه در هفته قبل ۸.۵ درصد کاهش پیدا کرده و نسبت به یک پیش نیز حدود هشت درصد ارزان شده است. بازدهی یک‌ساله خرید ربع سکه، اما برای سرمایه‌گذاران پیش از شروع معاملات شنبه ۳۰ اردیبهشت معادل ۱۲۱ درصد محاسبه می‌شود.

قیمت سکه گرمی و طلا ۱۸ عیار

سکه گرمی در روز یکشنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، به هفت میلیون و ۷۲۰ هزار تومان رسید و رکوردی جدید از خود به‌جا گذاشت، اما در پایان هفته گذشته با یک میلیون و ۲۳۰ هزار تومان کاهش نسبت به آن روز پرحاشیه روی پله شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان آرام گرفت.
قیمت سکه گرمی در شروع معاملات هفته قبل شش میلیون و ۸۳۰ هزار تومان بود، اما در همان روز اول ۲۱۰ هزار تومان ارزان شد و به شش میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسید. خرید سکه گرمی در روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه با پرداخت شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان امکان‌پذیر بود. قیمت سکه گرمی به این ترتیب در هفته قبل ۳۴۰ هزار تومان ارزان شده، ولی همچنان با حباب قیمت به حجم سه میلیون و ۵۵۹ هزار تومان روبرو است.
قیمت سکه در هفته چهارم اردیبهشت حدود پنج درصد ارزان شده است و در طول یک‌ماه گذشته هم ۶.۲ درصد عقب‌نشینی کرده، اما اگر یک‌سال پیش برای خرید آن اقدام کرده باشید با توجه به سود ۱۲۹ درصدی هنوز کارنامه‌تان مثبت است. البته اگر وضع به همین صورت ادامه پیدا کند، بعید نیست سودتان روز به‌روز کاهش پیدا کند.
قیمت طلا در روز پنجشنبه ۲۸ اردیبهشت به گرمی دو میلیون و ۴۹۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسید که حداقل ۲۴۸ هزار تومان نسبت به روز تاریخی ۱۰ اردیبهشت افت کرده است. قیمت طلا در آن روز به گرمی دو میلیون و ۷۴۸ هزار تومان می‌رسید و حالا در ابتدای معاملات شنبه ۳۰ اردیبهشت، حداقل ۱۰ درصد ارزان شده است.

روند قیمت انواع سکه و طلا نسبت به ۱۰ اردیبهشت

نوع سکه رکورد تاریخی 29 اردیبهشت میزان کاهش درصد کاهش حباب قیمت
سکه امامی 34 میلیون و 981 هزار 30 میلیون و 551 هزار چهار میلیون و 430 هزار 14.5 درصد شش میلیون و 749 هزار
سکه طرح قدیم 30 میلیون و 886 هزار 27 میلیون و 101 هزار سه میلیون و 785 هزار 13.97 درصد سه میلیون و 349 هزار
نیم سکه 19 میلیون و 820 هزار 17 میلیون و 220 هزار دو میلیون و 600 هزار 15.1 درصد پنج میلیون و 326 هزار
ربع سکه 12 میلیون و 790 هزار 10 میلیون و 790 هزار دو میلیون 18.54 درصد چهار میلیون و 835 هزار
سکه گرمی هفت میلیون و 720 هزار شش میلیون و 490 هزار یک میلیون و 230 هزار 18.95 درصد سه میلیون و 559 هزار
طلا 18 عیار (گرم) دو میلیون و 748 هزار دو میلیون و 499 هزار و 800 248 هزار و 200 9.93 درصد -
 انتهای پیام/.
https://asrgomrok.ir/vdci.uaqct1avpbc2t.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما