plusresetminus
تاریخ انتشارشنبه ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰

۲۳ کیلومتر از راه آهن رشت - کاسپین آماده شده است

استاندار گیلان گفت: تاکنون ۲۳ کیلومتر از راه آهن رشت - کاسپین آماده شده و پیشرفت آن به ۱۰۰ درصد رسیده است.
۲۳ کیلومتر از راه آهن رشت - کاسپین آماده شده است
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر گمرک، اسدالله عباسی در جریان بازدید میدانی و سرزده از آخرین وضعیت و روند پیشرفت فیزیکی قطعه شش و هفت راه آهن رشت-کاسپین در منطقه پیربازار تصریح کرد: از ۳۶ کیلومتر راه آهن رشت-کاسپین تا کنون ۲۳ کیلومتر آماده شده و پیشرفت فیزیکی آن به بیش از ۹۰ درصد رسیده است.
وی عنوان کرد: برای۱۳ کیلومتر باقیمانده که در دو بخش شامل ابنیه مسیر و پل ها تعریف و طراحی شده است هم مقرر گردید که سریعتر کار آن را انجام شود و پروژه سرعت گیرد.
نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: با روند کنونی که مسیر ریلی رشت-کاسپین در دست انجام است عملا پروژه خردادماه سال آتی تکمیل و تحویل استان می شود و طبق وعده و قولی که به مردم داده ایم در پایان خرداد ماه بهره برداری خواهد شد.
عباسی با بیان اینکه طی این ماهها برخی روزها بارندگی بوده که اندکی سرعت کار در پروژه را کند کرده بود، گفت: از این پس با شروع فصل کار و عمران عملا بهانه ای نیست و مشکل مصالح پروژه حل شده است.
وی ادامه داد: مساله تخصیص اعتبارات نیز با تامین و تخصیص اعتبارات سفر پرخیر و برکت ریاست محترم جمهوری مرتفع شد و امید است اواخر بهار امسال شاهد بهره برداری این پروژه مهم کریدور شمال به جنوب باشیم.
استاندار گیلان همچنین در جریان این بازدید طی تماس با معاون وزیر و مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور خواستار نظارت مستمر و تسریع در روند اجرای این پروژه بر اساس تکالیف مشخص شده در قرارداد با پیمانکاران شد و تصریح کرد: این پروژه با توجه به مزیت ویژه آن در توسعه تجارت و اقتصاد نیاز است سریعتر به انجام برسد.
https://asrgomrok.ir/vdcd.k092yt0xna26y.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما