plusresetminus
شهریار افندی‌زاده در حالی با حکم رئیس‌جمهور سرپرست وزارت راه و شهرسازی شد که گفته می شود دولت در حال رایزنی برای جایگزین کردن فرد دیگری به جای رستم قاسمی است.
موافقت با استعفای وزیر راه و شهرسازی/سرپرست جدید تا انتخاب وزیر جدید

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی عصر گمرک، سرانجام بعد از کش و قوس های فراوان و تایید و تکذیب، آیت‌الله رئیسی رئیس‌جمهور با استعفای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی موافت کرد و شهریار افندی‌زاده معاون حمل‌ونقل وزارت راه و شهرسازی را به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب و معرفی کرد.

طبق گفته های یک مقام مسئول، رئیس جمهور فعلا و تا زمانی که فرد جدیدی را به مجلس معرفی کند افندی زاده را به عنوان سرپرست وزارت راه و شهرسازی معرفی کرده است.

در متن رئیس جمهور آمده است: ضمن تقدیر از تلاشهای رستم قاسمی در دوران مسئولیت خود در وزارت راه و شهرسازی و آرزوی سلامتی برای ایشان، با استعفای رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در پی تشدید بیماری، موافقت کرد و ابراز امیدواری کرد که بتوان از توانمندی‌های ایشان پس از بهبودی کامل استفاده کرد.
بخش مسکن و حمل و نقل در طی سال های اخیر و بعد از ادغام وزارت راه و شهرسازی دچار چالش شدیدی شد و حال این روزها بعد از سال ها، تفکیک را نجات بخش این وزارتخانه و این دو بخش عنوان می کنند.

یکی از ایراداتی که نمایندگان مجلس به رئیس جمهور منتقل می کردند این بود که بخش مسکن بخش رها شده ای است و حال عمومی وزیر راه به گونه ای نیست که او قادر به رفع مشکلات باشد. هر چند بخش حمل و نقل به خصوص بخش هوایی به تنهایی می تواند انرژی زیادی از وزیر راه و شهرسازی بگیرد.
به نظر می رسد فشارهای نمایندگان مجلس از یک سو و بیماری رستم قاسمی سرانجام به این نتیجه ختم شد که دولت با استعفای رستم قاسمی موافت کند.
اقبال شاکری عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرگزاری بازار در خصوص اینکه آیا وزارت راه و شهرسازی در بخش مسکن موفق عمل کرده است؟ گفت: مشکل اصلی این است که اکنون بازار مسکن کشور صاحب ندارد. شاید وزارت راه و شهرسازی را بتوان مسئول تولید مسکن دانست اما به هر حال مشخص است که این وزارتخانه در بازار مسکن هیچ مسئولیتی ندارد.
وی افزود: وعده ساخت چهار میلیون مسکن بر روی دوش وزارت راه و شهرسازی قرار داده شده است و همین موضوع می تواند این وزارتخانه را در ساماندهی بازار مسکن دچار مشکل کند. اما به هر حال اگر بخواهیم در بخش تولید مسکن هم به این وزارتخانه نمره بدهیم باید عنوان کنیم که در این بخش هم که همانا وعده ساخت ۴ میلیون واحد مسکونی است تا حدودی زیادی از برنامه عقب هستیم.
انتهای پیام/.

https://asrgomrok.ir/vdcg.w9trak9yypr4a.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما